KOSB-MMO İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

BÖLGEMİZ İLE MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI ARASINDA YAPILAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 

Bölge Müdürlüğümüz ile Makine Mühendisleri Odası arsında siz katılımcılarımızın menfaatleri gözetilerek aşağıdaki konularda bir işbirliği protokolü imzalanmıştır.

 

a. Oda; Sanayi bölgesindeki “yeni yapıların” yangın tesisatı mekanik projesi ve/veya saha uygulaması kontrollerini Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik hususlarına göre oluşturduğu kontrol formlarına göre yapar.

 

b. Odanın vermiş olduğu “yangın tesisatı mekanik projesi ve/veya saha uygulaması kontrol” bedelleri TMMOB Bilirkişilik Yönetmeliğine göre Binaların sınıfı, kullanım amacı, tehlike sınıfı, alanı ve kullanılan yangın söndürme sistemlerinin cinsine göre belirlenecektir.

 

c. Oda; kontrol formlarına göre yapılan incelemelerin bir nüshasını kontrol hizmeti talep eden firmaya, bir nüshasını da OSB’ye rapor olarak verecektir.

 

d. Proje inceleme raporuna göre uygun bulunmayan projeler, proje müellifleri tarafından gerekli tadilatlar yapıldıktan sonra Odaya başvurularak yeniden incelemeye tabii tutulacaktır. Tadilat proje inceleme bedeli ilk inceleme bedelinin % 50 si kadar olacaktır.

 

e. Oda; Sanayi bölgesindeki iş yerlerini ve Oda üyelerini ziyaret eder, protokol konusunda bilgilendirir, gelen eğitim, teknik hizmet ve bilirkişilik taleplerini karşılar.

 

f. Bu protokol kapsamında oda tarafından, oda eğitim salonlarında düzenlenen mühendislere ve ara teknik elemanlara yönelik tüm seminer eğitimleri (yetkilendirme hariç) % 20 oranında indirimli olacaktır.

 

g. Oda tarafından organize edilen eğitimler, firmaların talebi halinde en çok 1 ay içerisinde gerçekleştirilir.

 

h. OSB tarafından düzenlenecek, iş güvenliği konusunda bilgilendirme eğitimleri için Oda eğitmen desteği verir.

 

i. Oda, uygun bir yerde yaptığı pano ile tüm çalışmalarını sanayi bölgesindeki üyelerine duyurur.

 

j. Oda, tüm teknik hizmetlerinde protokol kapsamındaki iş yerlerine %20 oranında indirim uygular.

 

k. Oda, bu protokol kapsamında belirtilen eğitim ve teknik hizmetleri, oda üyesi mühendis çalıştıran firmalara %5 oranında ekstra indirim uygulayarak gerçekleştirir.

 

Bu kapsamda özellikle basınçlı kaplar, kaldırma-iletme makinalarının periyodik kontrolleri ile gürültü, titreşim ve baca gazı konularında %25 varan oranda tenzilattan faydalanmak isteyen siz değerli katılımcılarımızın Makine Mühendisleri Odasıyla iletişime geçmesini önemle duyururuz.

 

İletişim Bilgileri:
MMO Tuzla Şubesi:


E-5 Üzeri İçmeler Mah. Yılmaz Sk. Eşiyok İş Mrk. II
No:1 Kat:1 D:3 Tuzla/İSTANBUL
Tel: 0216 507 26 06
Fax: 0216 507 26 07
e-posta: tuzla@mmo.org.tr